Mimi Šramová ako „PRESS“ pracovník a šéf NKÚ Ľubomír Andrássy vidia Slovensko úplne inak. Kto z nich má pravdu?
Mimi Šramová sa na FB pochválila fotkou, kde má kartičku PRESS. Ako je to možné, keď nie je podľa jej slov v nedávnom rozhovore pre aktuality.sk novinárka? Kto jej dal akreditáciu na návštevu indického premiéra? Alebo tie kartičky s názvom PRESS sú voľné dostupné a dostane sa k nim ktokoľvek, „len tak“?
Veď ona robí len na dohody a je PR…
Dostala na FB otázku, či je novinárka, ale neodpovedala na ňu.
Túto foto tiež vložila na svoj FB, tí ktorí s ňou stoja majú tiež kartičku PRESS. To sa tí novinári nedivili a nepýtali, prečo ona ako PR má rovnakú kartičku?
Už som dodatočne uverejnila túto informáciu v tomto článku (na konci článku)
A uverejnili ju aktuality.sk v tomto článku:
Asi Ľubomír Andrassy, šéf Najvyššieho kontrolného úradu SR žije v inej krajine ako Mimi Šramová, keď ona ako „PR“ a „PRESS“ vidí Slovensko úplne inak. Nikdy som od nej nepočula v rozhovoroch s ministrami, politikmi, poslancami kritiku a už vobec nie tak silnú ako to povedal Ľubomír Andrássy v rozhovore nižšie.
https://www.facebook.com/reel/984734677285050
Slovensko je v úpadku, Slovensko má problémy z hľadiska morálky, Slovensko má problémy z hľadiska dát, Slovensko má problémy z hľadiska hospodárskeho rastu.
A ak niekto rezignuje na riadenie krajiny, tak to je najhoršie, čo spoločnosť može postretnúť. Rezignovala výkonná moc.
Ak sa pozriete do parlamentu, poslanci sa predbiehajú pred sebou, že kto podá viacpopulistický návrh zákona. Novelizujú sa novelizácie noviel a vytvára sa takpovediac legislatívny chaos, legislatívna džungla, v ktorej sa už nikto nevie orientovať. Ak by som mal pomenovať len jeden problém, tak to je asi rezignácia na správu krajiny.A s rezignáciou spojená nekomunikácia.
Koniec citácie videa.
Vrátim sa ešte k Mimi Šramovej a jej zmluvám s ministerstvami.
Mimi Šramová mala mať zmluvu i na ministerstve Tomáša Tarabu, túto informáciu uverejnili aktuality.sk v tomto článku:
https://www.aktuality.sk/clanok/2Ar25sc/45-eur-na-hodinu-provladnej-influencerke-miriam-sramova-mala-mat-zmluvu-na-ministerstve-tomasa-tarabu/
Citujem z článku:
Šramová na svojom portáli v ostatných mesiacoch viedla s Tarabom viacero nekritických PR rozhovorov o jeho pôsobení na čele rezortu a straníckej politike. Demokrati sa teda pýtajú, či si minister z rozpočtu rezortu takto neplatil osobnú reklamu.
Sama o sebe hovorí, že nie je novinárka, ale PR expertka. Z verejne dostupných zdrojov však vyplýva, že pôsobí ako šéfredaktorka portálu iDeň.sk, ktorý sa vizuálne aj obsahovo profiluje ako spravodajský web.
Koniec citácie z článku.
Ona sice tvrdila v rozhovore pre aktuality.sk, že nie je v konflikte záujmov, keď jej platí ministerstvo na dohodu a ona potom vedie s ministrom rozhovor. Ale podľa mňa mu nedáva kritické otázky. Okrem toho, nie je možné sa kvalitne vyznať vo všetkých oblastiach, ktorým robí PR. Pochybujem, že ona to dokáže tak, aby dávala kritické otázky a vedela o čom hovorí. I tak to nie je úlohou PR, úlohou PR je pozitívna reklama.
Odkaz na ten rozhovor som uverejnila tu v článku:
Lenže Mimi Šramová v minulosti šéfovala vládnym vzťahom spoločnosti U.S.Steel Košice. Uviedla som to v tomto článku:
Práve v tejto spoločnosti pred mnohými rokmi kritizovala Zuzana Cingeľová určité nevhodné podmienky. Prepustili ju za to a popreli to. Keď som si overovala od jedného hasiča z tejto spoločnosti, či má pravdu, tak som sa dozvedela: Má pravdu, ale ľudia sa boja, že prepustia aj ich. Preto mlčia.
Takže teraz sa nám snaží Mimi Šramová nahovoriť, že ona može viesť kritické rozhovory s ministrami vlády a neukončia s ňou dohody ako s PR? Ona si vážne myslí, že sme všetci tak naivní a všetci jej uveríme? Za prvé: kritické rozhovory s tými ministrami, politikmi nevedie. Za druhé: oni ju platia za pozitívne PR, reklamu vlády, ministerstiev a nie za kritiku. Takže keby ich kritizovala, tak žiadne ďalšie dohody nedostane. Skončila by s rozhovormi u politikov, nechceli by k nej chodiť. Oni k nej chodia na rozhovory preto, že ich nekonfrontuje s kritickými otázkami.
Keby ich Mimi Šramová kritizovala tak, ako Zuzana Cingeľová U. S. Steel, rovnako by skončila ako táto dnes už nebohá pani. Ďalšiu prácu pre vládu by nedostala.
Takže nielenže sa nám Mimi Šramová snaží nahovoriť, že Slovensko je na tom inak, ako to vidí šéf NKÚ Ľubomír Andrassy, ale snaží sa nám nahovoriť, že sice je platená za pozitívnu reklamu vlády, ale zároveň rovnakých ministrov, politikov može v rozhovoroch kritizovať? To je nezmysel, určite nemože. To by rýchlo na tej pozícii skončila.
Nemanipuluje nami? Chápem, že sú mnohí tak naivní, že jej veria, je to pohodlné. Ale potom nech sa nesťažujú na konsolidáciu, zvyšovanie daní, cien, zníženú životnú úroveň.
Týmto článkom som chcela poukázať na „objektívne“ informovanie Mimi Šramovej a rozpory v jej tvrdeniach. Rovnako ako reklama nikdy nebude objektívna a pravdivá, ale prikrášlená realita, tak ani PR nikdy nebude objektívne a pravdivé, ale tiež prikrášlené.
Pripomínam ešte raz, čo je PR: teda Public Relations (vzťahy s verejnosťou): Komunikačná disciplína zameraná na budovanie image a vzťahov mezi firmou a verejnosťou.
Uverejnené na: https://popelka.blog.pravda.sk/2026/06/20/mimi-sramova-ako-press-pracovnik-a-sef-nku-lubomir-andrassy-vidia-slovensko-uplne-inak-kto-z-nich-ma-pravdu/





Komentáře
Okomentovat